Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Świąteczny czas w przedszkolu Wyróżniony

Świąteczny czas w przedszkolu

Świąteczny czas w przedszkolu

Okres Świąt Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu upływał w bardzo radosnej atmosferze. W sali został zorganizowany kącik świąteczny, w którym pojawiła się piękna choinka, szopka betlejemska, stroiki i ozdoby świąteczne wykonane przez dzieci. Przedszkolaki w trakcie zajęć dydaktycznych miały okazję na wysłuchanie opowiadań nauczyciela o tradycjach świątecznych, a także ćwiczyły teksty kolęd i pastorałek. Zaangażowanie dzieci i nauczyciela w przygotowaniach do świąt Bożego Narodzenia było widoczne na każdym kroku. Dzieci chętnie ubierały choinkę oraz przygotowały samodzielnie kartki i prezenty świąteczne, które były pięknym darem dla swoich bliskich.

Jak co miesiąc, nasze przedszkole odwiedziła Pani Małgosia z teatrzykiem „Kamishibai – sztuką papierowego teatru ilustracji”. Dzieci były uczestnikami opowieści pt.: „Królowa śniegu”, która zakończona została pogadanką o przyjaźni i dążeniu do celu. Ciekawą propozycją zabawy ruchowej przy muzyce była zabawa integracyjna „8 kratek”. Kolejną aktywnością w tym dniu była praca plastyczna, w której do wyboru była sylweta choinki lub bałwana wypełniona przez dzieci masą rosnącą. Wykończeniem pracy była posypka z kolorowego brokatu. Pięknie wykonane obrazki świąteczne ozdobiły salę przedszkolną i dopełniły magię świąt.

W ramach przygotowań do Jarmarku Bożonarodzeniowego odbyły się w sali przedszkolnej warsztaty świąteczne. Dzieci z pomocą nauczyciela i Rodziców wykonały wspaniałe stroiki świąteczne, które zostały zakupione przez uczestników jarmarku i w piękny sposób przyozdobiły ich domy.

Ukoronowaniem okresu świątecznego była szkolna wigilia, podczas której dzieci z oddziału przedszkolnego wykonały kolędę pt.:, „Dlaczego dzisiaj wśród nocy dnieje”, a uczniowie klas I-III przedstawili „Jasełka”. Podczas wigilii składaliśmy sobie życzenia i zasiedliśmy do wspólnego stołu.

Boże Narodzenie jest dla dzieci ogromnym przeżyciem i doświadczeniem pełnym wrażeń i emocji. Dla wielu dorosłych to czas wspomnienia przeżywanych w dzieciństwie świąt, które mają przez całe życie niezapomniany zapach i smak. Dziękujemy za wszelką pomoc i zaangażowanie Pani Dyrektor, Rodziców, Pracowników szkoły i całego Grona pedagogicznego. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i filmów z tego cudownego świątecznego czasu w przedszkolu.

 

powrót na górę

Lokalne

Nadzór oświatowy

Edukacyjne

Kodowanie

Code

O nas

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech