Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Dzień bez plecaka Wyróżniony

Dzień bez plecaka

25 marca 2024 r. uczniowie naszej szkoły świętowali Dzień bez plecaka. Zgodnie z ideą  w tym dniu plecaki szkolne pozostają w domach, a uczniowie prześcigają się w pomysłach, aby znaleźć alternatywny sposób na przenoszenie swoich przyborów i książek. W naszej szkole  uczniowie wykazali się niezwykłą wyobraźnią i kreatywnością, co niewątpliwie, świadczy o nieszablonowym sposobie myślenia i dużej wyobraźni. Na szkolnych korytarzach pojawiły  się najróżniejszego rodzaju zamienniki plecaków szkolnych w postaci wózków dla lalek, skrzynek na narzędzia, walizek, itp.

Dzień bez plecaka w polskich szkołach służy głównie dobrej zabawie i pozwala uczniom na odrobinę szaleństwa. W USA skąd się wywodzi akcja, ma za zadanie zwiększenie świadomości ludzi na temat trudnych warunków bytowych oraz problemów z dostępem do edukacji milionów dzieci na całym świecie.

 

Barbara Pietras

Galeria

powrót na górę

Lokalne

Nadzór oświatowy

Edukacyjne

Kodowanie

Code

O nas

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech