,,Nie mogę Cię (nie) kochać” Wyróżniony

,,Nie mogę Cię (nie) kochać”

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

23 kwietnia przypada ,,Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich’’, z tej okazji w dniu 26.05.2024 r. odbył się apel szkolny  oraz spotkanie autorskie z Panią Mariolą Lorek.

W czasie apelu uczennice z klasy: VI, VII i VIIII zaśpiewały piosenkę na podstawie wiersza Wisławy Szymborskiej: ,, Nic dwa razy się nie zdarzy” .

Następnie uczniowie obejrzeli prezentację o historii książki i wiersze autorstwa Jacka Cudnego zaprezentowane przez: Nikolę Bodziony, Natalkę Sułkowska i Zosię Iwan.

Wszyscy uczniowie mogli również wykazać się wiedzą na temat znajomości książek oraz umiejętnością ich czytania.

Pani Mariola Lorek to autorka książki: ,, Nie mogę Cię (nie) kochać”,  która ukazała się w dwóch częściach. Obecnie Pani Mariola studiuje pedagogikę w Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu.  Podczas spotkania Pani Mariola opowiedziała całej społeczności szkolnej, jak powstawała jej książka oraz podzieliła się swoimi wrażeniami na temat pisania książek. Po spotkaniu biblioteka szkolna została wzbogacona w dwa egzemplarze książek Pani Marioli Lorek: ,,Nie mogę Cię (nie) kochać”: część 1 i 2.