Jadę do przedszkola Wyróżniony

Jadę do przedszkola

W wyniku adaptacji pomieszczenia klasowego do potrzeb Oddziału Przedszkolnego został wykonany remont sali, który obejmował odmalowanie ścian, wymianę oświetlenia oraz przegląd instalacji elektrycznej. Przestrzeń została zaprojektowana w taki sposób, aby dzieci z łatwością nabywały różne doświadczenia i kompetencje społeczne niezbędne w dalszej edukacji. Dzięki dużym oknom pomieszczenie posiada dużą ilość naturalnego światła, co sprzyja lepszej koncentracji uwagi i samopoczuciu najmłodszych. Zadbano o specjalne strefy do nauki, zabawy i wypoczynku, co zapewnia dzieciom wszechstronny rozwój w komfortowych warunkach. Dzięki tym zmianom sala stała się nie tylko estetyczna, ale również bardziej funkcjonalna i przyjazna dla dzieci.

Po inauguracji roku szkolnego przedszkolaki miały okazję zapoznać się z otoczeniem szkoły oraz skorzystać ze znajdujących się tam obiektów rekreacyjno-sportowych. Dzieci z radością odkrywały nowe miejsca, w tym plac zabaw, boisko i inne przestrzenie stworzone specjalnie z myślą o aktywnym wypoczynku. Zorganizowane zajęcia na świeżym powietrzu pozwoliły dzieciom nie tylko na integrację z rówieśnikami, ale także na rozwijanie umiejętności motorycznych i wspólne zabawy. Obiekty rekreacyjno-sportowe obok naszej Szkoły stanowią doskonałą przestrzeń do aktywności fizycznej dla wszystkich uczniów i dzieci z Oddziału Przedszkolnego.

We wrześniu dzieci w oddziale przedszkolnym rozwijały swoje zdolności poznawcze, aktywnie uczestniczyły w zabawach ruchowych. Odkrywały za pomocą zmysłu dotyku różne przedmioty, a także klasyfikowały je według podanego kryterium. Razem z wychowawcą utworzyły kodeks grupowy, normy i zasady postępowania w sali przedszkolnej, a także rozwijały umiejętności poszanowania wspólnych sprzętów i zabawek.

W trakcie odwiedzin Pana Policjanta dzieci poznały zasady bezpiecznego poruszania się w drodze do przedszkola, a także w czasie wycieczek i spacerów. Symbolika świateł w sygnalizacji świetlnej została utrwalona z dziećmi za pomocą czytanych przez nauczyciela opowiadań i podczas nauki piosenki o światłach drogowych. Zasady ruchu drogowego zostały powtórzone w czasie pieszych wycieczek i zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Treści bezpieczeństwa zostały utrwalone również podczas zajęć dodatkowych „Kamishibai – sztuką papierowego teatru ilustracji”. Tematem przewodnim spotkania było hasło: „Nie otwieram drzwi nikomu, gdy rodziców nie ma w domu!”. Rozmowa kierowana dotyczyła postępowania dziewczynki z bajki pt.: „Czerwony Kapturek”, a grupowa praca plastyczna została wykonana farbami.

Z okazji Dnia Przedszkolaka w naszym przedszkolu odbyły się wyjątkowe obchody, które przyniosły wiele radości i uśmiechów najmłodszym. Dzieci miały okazję uczestniczyć w licznych atrakcjach, grach i zabawach, które zostały przygotowane specjalnie na tę okazję przez nauczyciela. Był to dzień pełen śmiechu, zabawy i integracji, a atmosfera radości towarzyszyła wszystkim od samego rana. Każdy przedszkolak został również uhonorowany specjalnym dyplomem, który wręczony został na zakończenie uroczystości. Dyplomy były symbolicznym wyrazem uznania za zaangażowanie, uśmiech i entuzjazm, którymi Przedszkolaki codziennie zarażają całą Społeczność szkolną. Te pamiątkowe wyróżnienia sprawiły dzieciom wiele radości i dodały im poczucia dumy. Dzień Przedszkolaka był okazją do wspólnej zabawy i podkreślenia, jak ważną rolę pełni wychowanie przedszkolne w życiu dzieci. Cieszymy się, że mogliśmy świętować ten wyjątkowy dzień razem!

Danuta Psonak  - Zapraszamy do obejrzenia galerii i filmu z podkładem piosenki pt.: „Jadę do przedszkola” Disko Kids

Danuta Psonak

Link do utworu: https://www.youtube.com/watch?v=ya9Gn5Sqp8A