Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Kolejny nasz sukces szachowy!

Kolejny nasz sukces szachowy!

Szkoła Podstawowa w Roztoce mistrzem powiatu limanowskiego!

W dniu dzisiejszym (5 pażdziernika 2018) odbył się konkurs szachowy szkół podstawowych powiatu limanowskiego w ramach projektu Małopolskiego Związku Szachowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego " Małopolscy Mistrzowie w Szachach".
Nasza drużyna, podopieczne Stanisława Gamonia - twórcy Szkółki Szachowej w Roztoce i pani Barbary Filipek w składzie: Król Zuzanna, Gurgul Emilia, Gurgul Patrycja, Wolak Justyna oraz Król Magdalena zdobyły I miejsce i będą reprezentowały nasz powiat w etapie wojewódzkim w Krakowie.

Do finału projektu, który odbędzie się 20 listopada w Krakowie, oprócz naszych mistrzyń zakwalifikowała się drużyna z SP Słopnice - II miejsce i nasza zaprzyjaźniona szkoła SP Przyszowa I (Adrian Malawski, Fabian Mordarski, Piotr Bargieł, Kalina Hybel) - III miejsce. Warto podkreślić, że II drużyna z SP Przyszowa, zajęła bardzo wysokie V miejsce!


Nie obyło się też bez indywidualnych pucharów, za zajęcie miejsc od 1-3 na poszczególnych szachownicach. Trofea z naszej gminy Łukowica zdobyli: Zuzanna Król, Patrycja Gurgul, Justyna Wolak (reprezentantki Roztoki), oraz Szymon Król - Przyszowa.


Sędzią głównym zawodów był Pan Stanisław Gamoń, organizatorem i liderem powiatu limanowskiego - Pan Stanisław Czyrnek. Swoją obecnością szachistów zaszczyciła również Pani Urszula Nowogórska - Przewodnicząca Sejmiku Województwa Małopolskiego, Pani Kamila Kałużna - przedstawicielka Zarząd MZSzach oraz Burmistrz Miasta Limanowa - Pan Władysław Bieda.

Dziewczynom i opiekunom gratulujemy!

 

Tekst i fotografie:  Szkółka Szachowa w Roztoce

powrót na górę

Lokalne

Nadzór oświatowy

Edukacyjne

Kodowanie

Code

O nas

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech