Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Laboratoria Przyszłości na lekcjach przyrody Wyróżniony

Laboratoria Przyszłości na lekcjach przyrody

Laboratoria Przyszłości 

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Roztoce korzystają już ze sprzętów zakupionych w ramach rządowego programu „Laboratoria przyszłości”.

Do realizacji podstawy programowej dotyczącej wyznaczania kierunków geograficznych na lekcji przyrody w klasie IV wykorzystano zestaw długopisów 3D, roboty edukacyjne Codey Rocky oraz aparat cyfrowy, zakupione w ramach programu Laboratoria Przyszłości.  

Podczas zajęć uczniowie mogli samodzielnie wykonać różę kierunków używając długopisów 3D. Następnie w grupach wyznaczali główne kierunki za pomocą stworzonych przez siebie pomocy w południe słoneczne oraz określali kierunki wybranych obiektów w stosunku do miejsca obserwacji. Na zakończenie zajęć trenowali kierunki sterując robotami. Zajęcia były prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający rozwijaniu zainteresowań i umiejętności praktycznych.

Doposażenie szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwoli na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz  praktycznych umiejętności przez uczniów. Laboratoria przyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych, a jego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.

Informacje  o programie: https://gov.pl/web/laboratoria/o-programie2 #LaboratoriaPrzyszlości

 Bernadeta Kurzeja

 

Ostatnio zmienianypiątek, 09 luty 2024 07:16
powrót na górę

Lokalne

Nadzór oświatowy

Edukacyjne

Kodowanie

Code

O nas

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech