Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Nasza Szkoła w Edukacyjnej Sieci Antysmogowej! Wyróżniony

Nasza Szkoła w Edukacyjnej Sieci Antysmogowej!

W roku szkolnym 2022/2023 nasza Szkoła przystąpiła do projektu Edukacyjnej Sieci Antysmogowej

ESA to program cyfrowej edukacji ekologicznej realizowany przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym. Celem projektu jest dążenie do poprawy jakości powietrza poprzez zwiększenie świadomości uczniów, ich rodziców i nauczycieli w zakresie problematyki jakości powietrza.

Biorąc udział w projekcie, nasza szkoła dołącza do sieci szkół w całej Polsce, w których zainstalowane zostały mierniki pyłów zawieszonych, stale monitorujące poziom zanieczyszczenia powietrza i wyświetlacze LED podające aktualną wartość stężenia pyłu PM2,5 i PM10 na zewnątrz Szkoły.

Każdy może na bieżąco śledzić wyniki pomiarów i obserwować, w jakim stopniu problem zanieczyszczonego powietrza dotyczy naszej najbliższej okolicy  i świadomie decydować o podejmowanych aktywnościach. Pomiary staną się również elementem zajęć edukacyjnych prowadzonych przez nauczycieli w szkole. Na zajęciach  tych każdy uczestnik projektu ESA dowie się: 

Skąd bierze się smog?

Jak wpływa na nasze zdrowie?

Co każdy z nas może zrobić dla poprawy jakości powietrza?

 

 

 

powrót na górę

Lokalne

Nadzór oświatowy

Edukacyjne

Kodowanie

Code

O nas

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech