Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

”Wiosna, wiosenka” Wyróżniony

”Wiosna, wiosenka”

Przedwiośnie

Koniec śniegu! Wiosna w biegu! 
Już bociany powracają, Już skowronki koncert dają.
Tu krokusy, tam żonkile Spoglądają na świat mile.
Trawa zmienia swoją zieleń, Chętnie ją polubi jeleń.
Budzi się przyroda wkoło, Będzie pięknie i wesoło.
Słońce teraz częściej świeci, Na dwór wzywa wszystkie dzieci.

Joanna Guścior

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego Pierwszy Dzień Wiosny jest wyczekiwany przez wszystkich z utęsknieniem. 21 marca  w naszej szkole odbyła się uroczystość  z okazji powitania wiosny. Dzieci  z oddziału przedszkolnego oraz klas 1-3  zebrały się przed szkołą, aby stamtąd wyruszyć w kolorowym wiosennym pochodzie. Uczniowie z klasy 3 przygotowali wspólnie Marzannę, wykorzystując do tego elementy ekologiczne i biodegradowalne.  Każda dziecko ubrane było w wiosenne kolory, dzieci pod opieką Pani Danusi  założyły wiosenne nakrycia głowy oraz stworzyły piękny plakat. Radośnie i wiosennie zrobiło się od  gałązek przyozdobionych bibułą, kwiecistych opasek i kolorowych kotylionów.

Panie przygotowały też piękne hasła tematycznie związane z nadejściem wiosny, które chóralnie powtarzali uczniowie podczas spaceru. Dzieci zatańczyły taniec do piosenki: ”Wiosna, wiosenka”. Po tym przedstawieniu w radosnych  nastrojach wszyscy wrócili do szkoły podśpiewując na zakończenie piosenki o wiosennej tematyce.

Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe, wytworzyło poczucie wspólnoty grupowej płynącej z integracji szkolnej, ale przede wszystkim było świetną zabawą.

Lidia Joniec

powrót na górę

Lokalne

Nadzór oświatowy

Edukacyjne

Kodowanie

Code

O nas

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech