„Nauka pełna energii” Wyróżniony

„Nauka pełna energii”

W roku szkolnym 2023/24 nasza szkoła przystąpiła do programu edukacyjnego – Być jak Ignacy „Nauka pełna energii”. Była to VIII edycja programu oświatowego dla szkół podstawowych, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.  W tym roku uczniowie z pomocą Ignacego, robota Blu oraz ciekawych gości nauczyli się pracować metodą naukową i dowiedzieli się, jak stawiać trafne pytania badawcze, formułować hipotezy, a następnie je weryfikować! Uczestnicy zdobyli wiedzę o wielu różnych rodzajach energii, a także poznali ciekawych, współczesnych naukowców i specjalistów z dziedziny energetyki. Była to przygoda, pełna eksperymentów, doświadczeń i angażujących zadań. Sprawdzaliśmy między innymi jak działa maszyna parowa, co to jest energia (gazowa, elektryczna oraz wiatrowa). Czym są odnawialne źródła energii i skąd się bierze ropa naftowa. Uczniów najbardziej interesowały doświadczenia, które w najlepszy sposób pozwalają rozwijać wiedzę o otaczającym nas świecie.

Bernadeta Kurzeja