Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024 Wyróżniony

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024

W dniu 21 czerwca 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji zakończenia roku szkolnego. Uroczystość poprzedziła msza święta, która została odprawiona w miejscowej kaplicy. Wydarzenie zgromadziło uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości, a wśród nich: Wójta Gminy Łukowica Bogdana Łuczkowskiego, przewodniczącą Komisji Edukacji i Spraw Społecznych  Anetę Tokarczyk, radnego gminy  Andrzeja Sułkowskiego oraz sołtyskę wsi Alinę Kuzar. Swoją obecnością zaszczycili nas również goście specjalni, którymi byli prof. Piotr Czaja wraz z małżonką Marią.

Profesor Piotr Czaja to jeden z najbardziej cenionych naukowców w naszym kraju i wieloletni dziekan AGH,  mimo wielu sukcesów zawodowych nie zapomniał jednak o swoich korzeniach. Razem ze swoją małżonką już po raz drugi przybyli, aby wręczyć ufundowaną przez siebie Nagrodę im. Marii i Piotra Czajów dla najlepszego absolwenta Szkoły Podstawowej w Roztoce.

W oczekiwaniu na rozpoczęcie części oficjalnej, wszyscy zgromadzeni mogli oglądać zdjęcia uczniów kl. VIII z wcześniejszych lat edukacji szkolnej. Wspomnienia te wywoływały różne reakcje, najczęściej były to salwy śmiechu, ale pewnie niektórym zakręciła się łezka w oku.

Główna część akademii rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego, a później nastąpiło przekazanie sztandaru przez uczniów klasy VIII swoim młodszym kolegom. W dalszej części uczniowie klasy VII i VIII przedstawili program artystyczny, który przygotowali pod kierunkiem swoich wychowawców.

Kolejnym ważnym i podniosłym momentem było wystąpienie Pani Dyrektor Barbary Kuras-Potoniec, która podziękowała uczniom za trud i wysiłek jaki włożyli w zdobywanie nowych wiadomości, pogratulowała wyników osiągniętych w nauce, a także wszelkich sukcesów. Szczególne miejsce w swoim przemówieniu poświęciła uczniom klasy VIII, którzy po ośmiu latach nauki w tej szkole opuszczają jej mury.

Swoje podziękowania Pani Dyrektor skierowała również w kierunku rodziców, którzy na co dzień troszczą się o rozwój swoich dzieci oraz wspierają ich w dążeniu do celu. W sposób szczególny uhonorowane zostały za wkład w życie szkoły członkinie Rady Rodziców – Panie Lucyna Batko, Anna Trzaskowska, Edyta Król i Elżbieta Łazarczyk. Wyrazy wdzięczności oraz kwiaty złożone zostały również na ręce innych rodziców, którzy wykazali się zaangażowaniem i w sposób wzorowy współpracowali ze szkołą.

Kulminacyjnym punktem naszej akademii było podsumowanie konkursu na najlepszego absolwenta Szkoły Podstawowej w Roztoce. Zgodnie z oceną komisji konkursowej w tym roku szkolnym na szczególne wyróżnienie zasłużyła Zuzanna Koza, która wykazała się nie tylko doskonałymi wynikami w nauce, ale również znacznym zaangażowaniem w życie szkoły.

Prestiżową nagrodę Zuzannie wręczyli osobiście fundatorzy, czyli Państwo Czajowie w towarzystwie Pani Dyrektor. Nagroda ta stanowi nie tylko uznanie dla osiągnięć uczennicy, ale również powinna być motywacją dla pozostałych uczniów, by dążyli do jak najlepszych wyników w nauce.

Na zakończenie akademii Pani Dyrektor rozdała świadectwa oraz nagrody książkowe uczniom z klas IV-VIII oraz życzyła wszystkim radosnych, słonecznych, beztroskich, ale przede wszystkim bezpiecznych wakacji.

Niespodzianką dla wszystkich, ale przede wszystkim dla uczniów klasy VIII był film nagrany przez młodszych kolegów i koleżanki, w którym młodzi artyści w sposób zabawny przedstawili swoich starszych kolegów. Nad przedsięwzięciem czuwała Pani Dyrektor i chociaż skromnie nazwała się początkującym filmowcem, to wróżymy jej wielką karierę.

Barbara Pietras

powrót na górę

Lokalne

Nadzór oświatowy

Edukacyjne

Kodowanie

Code

O nas

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech