Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Co wiemy o planowanym obozie naukowym? Wyróżniony

Co wiemy o planowanym obozie naukowym?

W dniu dzisiejszym otrzymaliśmy informacje na temat planowanego obozu naukowego (termin ok. 9-15 lipca 2021), uwaga są jeszcze wolne miejsca, obóz jest bezpłatny ..

(Zgłoszenia telefoniczne od godz. 8 do 13 lub za pośrednictwem dziennika elektronicznego lub platformy Teams. Na zgłoszenie czekamy do środy 30 czerwca)

Poniżej informacje z maila od organizatora:

Organizator zapewnia pobyt w 3 gwiazdkowym hotelu – Szekla, Stronie Wieś 39 (Cały obiekt zarezerwowany dla naszych uczestników projektu – jeśli pojedzie wystraczająca liczba osób), pełne wyżywienie (3 posiłki dziennie), dodatkowe atrakcje, zajęcia dodatkowe w minimalnym wymiarze godzin.

Przykładowe atrakcje w okolicy:

 

Jaskinia Niedźwiedzia to grota położona na prawym zboczu Doliny Kleśnicy, w Masywie Śnieżnika, konkretnie w bloku marmurów w górze Stromej.
Dojść do niej trzeba ścieżką prowadzącą od Muzeum Ziemi w Kletnie. Spacer trwa około 20 minut, ale naprawdę warto pokonać tę trasę, ponieważ jaskinia jest uważana za najpiękniejszą w Polsce, chociaż jak zwykle w takich kwestiach, opinie są tutaj bardzo rozbieżne. Trzeba mieć na uwadze, że wstęp do środka jest płatny i w dodatku ograniczony do ściśle ustalonej ilości osób na dobę. Wymuszone jest to koniecznością dbania o zachowanie unikatowych formacji skalnych istniejących wewnątrz.

 

Arboretum w Lądku-Zdroju jest to leśny ogród drzew i krzewów egzotycznych. Pracujący w nim naukowcy, bo jest to jak najbardziej ośrodek badawczy, skupiają się przede wszystkim na drzewach. Są to dendrolodzy, którzy w swojej pracy dają możliwość innym osobom nacieszenia się widokiem pięknych okazów, które oni mają na co dzień.

 

Zaledwie 10 kilometrów od Lądka-Zdroju, w samym sercu Kotliny Kłodzkiej leży Zamek na Skale, w którym obecnie mieści się przepiękny hotel. Miejsce to poprzez malownicze krajobrazy oraz zabytkowe wnętrza jest wyjątkowo chętnie odwiedzane przez turystów.

 

Zaledwie 23 kilometry od Lądka- Zdroju, w urokliwej miejscowości Złoty Stok znajduje się jedna z największych atrakcji w tej okolicy - Muzeum Kopalni Złota.

 

Podsyłam także link, w którym znajdziecie Państwo więcej atrakcji: https://hasajacezajace.com/kotlina-klodzka-atrakcje/  Część z nich zostanie zrealizowana w trakcie trwania obozu.

powrót na górę

Lokalne

Nadzór oświatowy

Edukacyjne

Kodowanie

Code

O nas

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech