Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Dzień Pluszowego Misia Wyróżniony

Dzień Pluszowego Misia

Światowy Dzień Pluszowego Misia

Oprócz oficjalnych świąt szkolnych mamy także własne powody do radości, ponieważ nasza sala cały czas zmienia swój wygląd. Razem ją upiększamy, uczymy się w niej przez zabawę i świętujemy różne przedszkolne uroczystości, a także przyjmujemy wyjątkowych gości.

6 listopada obchodziliśmy w naszym oddziale przedszkolnym Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Nauczyciel przybliżył dzieciom postać jednego z największych twórców bajek - Walta Disneya. Oprócz wzbogacania wyobraźni, bajki były dla nas okazją do kreatywnej zabawy oraz wspólnego oglądania zaprezentowanych przez dzieci strojów.

Podczas zabaw swobodnych dzieci korzystają z zabawek umieszczonych w określonych kącikach. Nauczyciel stara się podążać za dziećmi, aby wspierać ich rozwój. W przestrzeni dzieci i nauczyciela panuje porządek, a  przedmioty w naszej sali zawsze wracają na swoje miejsce.

24 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każde dziecko w tym dniu przyszło do przedszkola ze swoim ulubionym misiem. Wychowawca zapoznał dzieci z historią „Święta Misia”, a także zaproponował wspólne zrobienie i upieczenie „Misiowych ciasteczek”. Dla dzieci była to nie tylko świetna zabawa, ale także nauka wielu ważnych umiejętności.

Podczas przygotowywania ciasta nauczyciel operował liczbami, miarkami i wielkościami produktów spożywczych użytych w przepisie. Odmierzanie i kontrolowanie ilości składników było dla dzieci doskonałą formą zabawy, a także lekcji matematyki.

 

Danuta Psonak

 

 

powrót na górę

Lokalne

Nadzór oświatowy

Edukacyjne

Kodowanie

Code

O nas

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech