Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

"Spod strzechy na salony świata" - wizyta Profesora Piotra Czai w naszej Szkole Wyróżniony

"Spod strzechy na salony świata" - wizyta Profesora Piotra Czai w naszej Szkole

Wizyta Profesora Piotra Czai w naszej Szkole

Jak jeden kamień może wywołać lawinę, tak jeden list spowodował, że zrodził się pomysł, aby do naszej Szkoły, zaprosić Pana Profesora Piotra Czaję. Inicjatorką pomysłu była Pani Dyrektor Beata Tokarz, a całe grono pedagogiczne odniosło się do tego z entuzjazmem i pełną aprobatą.

Z wielką radością i dumą odebraliśmy wiadomość, że Pan Profesor Piotr Czaja przyjął zaproszenie i wraz z małżonką Panią dr Marią Czają (również związaną z AGH w Krakowie) odwiedzi nasze skromne progi.

W dniu 26 stycznia 2023 r. mogliśmy  cieszyć się wizytą niezwykłych gości. Deklaracja Pana Profesora Piotra Czai, w której zasugerował, że przykład jego osoby można wykorzystać jako dowód na to, iż poprzez determinację i konsekwencję w działaniu można trafić „spod strzechy na salony świata”, stała się inspiracją do zorganizowania spotkania z młodzieżą naszej Szkoły. Podczas rozmowy z uczniami, nasz gość opowiedział o swojej karierze zawodowej. Zwrócił uwagę na to, że czasy, w których uczęszczał do szkoły, były trudne, ale nie stanowiło to przeszkody w osiągnięciu życiowego sukcesu. Według niego należy również pamiętać o swoich korzeniach i okazywać wdzięczność najbliższym, bo to oni wyposażają nas w podstawową wiedzę i dają wsparcie. Duży nacisk Pan Profesor Piotr Czaja położył na to, że miejsce urodzenia, czy też szkoła, do której uczęszczamy, nie determinują tego kim zostaniemy w życiu, bo: „nieważne skąd jesteś z Roztoki czy z Warszawy, zawsze możesz być dobrym i uczciwym człowiekiem”. Niezwykle miłym gestem ze strony Pana Profesora Piotra Czai było wręczenie uczniom upominków, promujących jedną z najlepszych uczelni w Polsce jaką jest AGH w Krakowie.

Po spotkaniu z uczniami Pan Profesor Piotr Czaja wraz z małżonką wziął udział w akademii z okazji Dnia Babci i Dziadka, podczas której miał możliwość spotkać się z seniorkami i seniorami z Roztoki oraz Wójtem Gminy Łukowica Bogdanem Łuczkowskim.

Mamy nadzieję, że ta podróż sentymentalna była dla Pana Profesora Piotra Czai prawdziwą przyjemnością, a dla uczniów stanie się motywacją do nauki i wytyczenia sobie jeszcze ambitniejszych celów.

 

Barbara Pietras

powrót na górę

Lokalne

Nadzór oświatowy

Edukacyjne

Kodowanie

Code

O nas

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech