Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Przedszkolne aktywności Wyróżniony

Przedszkolne aktywności

Przedszkolne aktywności

„Gimnastyka to zabawa, ale także ważna sprawa, bo to sposób jest jedyny, żeby silnym być i zwinnym. Skłony, skoki i przysiady trzeba ćwiczyć – nie da rady! To dla zdrowia i urody niezawodne są metody”.

Aktywności w oddziale przedszkolnym obejmują zarówno ćwiczenia poranne, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, a także ćwiczenia i zabawy ruchowe w sali gimnastycznej. Ponadto w trakcie dnia dzieci biorą udział w zajęciach umuzykalniających, ćwiczą układy taneczne, poznają podstawowe kroki do tańców ludowych oraz kształtują poczucie rytmu.

Zajęcia plastyczno-techniczne to aktywności, które rozwijają u dzieci wyobraźnię, pełnią rolę terapeutyczną oraz pobudzają wrażliwość na piękno i poczucie estetyki. Takie działania  usprawniają nie tylko koordynację wzrokowo-ruchową, a także uczą dzieci cierpliwości i współpracy w grupie.

Kolejną aktywnością w grupie przedszkolnej są cykliczne zajęcia z udziałem papierowego teatrzyku ilustracji -  „Kamishibai”.  "Bajka o zajączku, który nie chciał się dzielić" była wprowadzeniem do tematu o sposobach zachowania się ludzi. W trakcie opowiadania Zajączek wyjaśnił dzieciom znaczenie słowa "samolub". Praca plastyczna została wykonana w grupach metodą kolażu pt.: "Piknik na łące". Na kolejnym spotkaniu z teatrzykiem została przedstawiona bajka pt.: „Trzy świnki” autorstwa Braci Grimm. Opowieść ta poruszyła temat ćwiczenia cierpliwości i wytrwałość w dążeniu do celu. Pracą plastyczną w tym dniu była „Pani Świnka” wykonana za pomocą farb i talerzyka papierowego.

Warsztaty kulinarne to aktywności, które angażują intelekt (ćwiczą i relaksują mózg) oraz zapewniają ruch – dłoni i palców, a także stymulują u dzieci wszystkie zmysły. Podczas naszych zajęć staramy się wykorzystywać naturalne i bezpieczne produkty spożywcze. Wszystkie czynności w trakcie warsztatów kulinarnych są wykonywane przez dzieci lub z  niewielką pomocą nauczyciela. Nabywana w ten sposób wiedza praktyczna, uczy dzieci wiary we własne możliwości oraz daje im satysfakcję podczas tworzenia własnych projektów. Tym razem piekliśmy i dekorowaliśmy gofry, których wspólna degustacja była świetną okazją do świętowania Dnia Kobiet i Mężczyzn.

Danuta Psonak

 

 

powrót na górę

Lokalne

Nadzór oświatowy

Edukacyjne

Kodowanie

Code

O nas

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech