Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech

Wycieczka do Opery Krakowskiej Wyróżniony

Wycieczka do Opery Krakowskiej

„Profesor Wiolinek i potwór z Loch Ness”- spotkanie w Operze Krakowskiej

 „Śpiewam, tańczę dyryguję dźwiękiem leczę i czaruję!
Tysiąc pomysłów moja głowa ma, bo Profesor Wiolinek to ja!”.

12 marca 2024 roku dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III odwiedzili Operę Krakowską w celu obejrzenia spektaklu pt.: „Pan Wiolinek i potwór z Loch Ness”.

Spotkanie z tytułowym Profesorem Wiolinkiem i jego przyjacielem duchem Angusem było okazją do podróży w tajemniczy świat dźwięków. Słuchając gry na dudach podziwialiśmy tradycyjny strój szkocki, a także budowę instrumentów zaprezentowanych przez wybrane dzieci z widowni.

Dzięki magicznemu zegarowi dzieci wraz z opiekunami przeniosły się do Szkocji w poszukiwaniu Królowej Nocy, która wykradła strony „wielkiej partytury”. Podczas wyprawy z pomocą starej szafy, widzowie poznali historię o potworze z jeziora Loch Ness. Czary Profesora Wiolinka wprowadzały dzieci w klimat uroczej bajki przepełnionej muzyką, humorem i pięknymi kostiumami.

„Te fantastyczne przygody działy się jakby tu i teraz”- powiedział Paweł Wójtowicz, pomysłodawca spektaklów edukacyjno-muzycznych dla dzieci, autor scenariuszy, reżyser i kompozytor piosenek Profesora Wiolinka.

 

Danuta Psonak

powrót na górę

Lokalne

Nadzór oświatowy

Edukacyjne

Kodowanie

Code

O nas

Click to listen highlighted text! Powered By GSpeech